SPECCHIASOL Propoli plus E.P.I.D. Спреј за уста, 15 мл

Specchiasol Propoli Plus Epid Spray Orale sprej za usta
SPECCHIASOL Propoli plus E.P.I.D. Спреј за уста, 15 мл
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
055991C
favorite_border

Опис на производот

Specchiasol Propoli Plus E.P.I.D.® Spray Orale Додаток во исхрана, спреј за уста.

  • Со сисимбриум кој придонесува за нормална функција на слузницата на грлото и нормална функција на гласните жици
  • Не содржи глутен 

Содржи прополис - E.P.I.D.® уникатен систем со кој се гарантира: 

  • патентиран процес на прочистување 
  • стандардизирање и титрирање на полифеноли

Пакување: 15 мл.

Производител: Specchiasol S.r.l. Via Bruno Rizzi, 1/3 – 37012 Bussolengo (VR) Италија.

 

Содржина

Состав: 8 прскања (препорачана дневна доза) содржат:  

  8 прскања

Прополис E.P.I.D.®

- Полифеноли*

82.4 μl

2.5 мг

Сисимбриум 

(Erisimo Sumidades Florecidas e.h)

20.5 μl
Еукалиптус 1,2 μl

 

Мирта

0.8 μl

 *метод со аналитичко одредување HPLC

Состојки: алкохол, вода, безвосочен и прочистен воденоалкохолен раствор од прополис E.P.I.D.® (Propolis) титриран на 3% полифеноли**, стабилизатор: растителен глицерин, воденоалкохолен раствор од надземните делови на сисимбриум во сооднос 1/10 (Sisymbrium Officinale (L.) Scop.)*, еукалиптус (Eucalyptus globulus Labill.), мирта (Myrtus communis L.) лисја. Алкохол: 57% вол.

*органско производство 

Производот не е наменет за производство на алкохолни пијалоци. 

Начин на употреба: Се препорачуваат 1 до 2 прскања, 3 до 4 пати на ден. 

Предупредување: Да се чува на места недостапни за деца под три години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не се замена за разновидната и балансирана исхрана, како и за здрав начин на живот. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се