SUNGWON НБФ Гингивал гел 30 г

SUNGWON НБФ Гингивал гел 30 г
415,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Атрибути
Шифра
029594C
favorite_border

Опис на производот

Мултифункционален гингивален заштитен гел со нано-емулзиони состојки за комплетна нега на устата.

Гел (био-функционална паста) збогатена со антиоксиданси за екстра заштита на гингивата (непцето) и усната слузокожа.

Пакување: 30 г

Содржина

Состав: вода, д-сорбитол, глицерин, полиетиленгликол, ксилитол, натриум карбокси-метил целулоза, витамин Е, витамин Ц, екстракт од прополис, масло од пеперминт, л-ментол, натриум монофлуорофосфат, флуор, силициум диоксид, малтодекстрин, стевиол гликозид, екстракт од невен, алое вера, екстракт од грејпфрут, екстракт од зелен чај, масло од еукалиптус и калциум глицерофосфат.

Гелот не содржи: натриум лаурил сулфат, глутен, триклосан, парабени, вештачки бои, вештачки ароми и вештачки конзерванси.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се