URIAGE DS Емулзионен крем за кожа склона кон иритации, црвенило и перутење, 40 мл

Uriage DS Regulating Soothing Emulsion emulzija za koza sklona kon iritacii, crvenila i perutanje
URIAGE DS Емулзионен крем за кожа склона кон иритации, црвенило и перутење, 40 мл
753,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021639C
favorite_border

Опис на производот

Uriage DS Regulating Soothing Emulsion - Емулзијата е наменета за кожа склона на иритации, црвенило и/ипи перутење и за заштита од теменици кај новореденчиња.

  • Jа регулира пролиферацијата на засегнатата кожа
  • Ја отстранува нечистотијата
  • Го намалува перутењето и црвенилото
  • Го смирува чувството на непријатност на кожата

Комбинираната ефикасност на прочистената активна состојка и патентираниот анти-иритантен комплекс TLR2-Regul, заедно cо Uriage Термална вода, брзо ќе ја подобри состојбата на кожата.

  • За лице и тело
  • За бебиња, деца и возрасни
  • Лесна и немасна емулзија
  • Хипоалергено
  • Без мирис

Пакување: 40 мл.

 

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Glycerin, Octyldodecanol, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Sodium Polyacrylate, Pentylene Glycol, Polysorbate 60, Piroctone Olamine, Xanthan Gum, 1.2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Phytosphingosine, Citric Acid, Asiaticoside

Употреба: Се препорачува да се нанесува секојдневно на кожа претходно исчистена со D.S. гел за миење.

Предупредување: избегнувајте контакт со очите.

За да се избегне враќање на симптомите, редовно применувајте го соодветниот третман.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

EMULSION PËR LËKURË TË PRIRUR NDAJ ACARIMEVE, SKUQJEVE DHE ZBOKTHIT
       
D.S.emulsioni është i destinuar për lëkurën e prirur ndaj acarimeve, skuqjes dhe/ose zbokthit dhe për mbrojtjen kundër kapakut të djepit  tek të porsalindurit. D.S rregullon përhapjen në lëkurën e prekur, largon papastërtitë, zvogëlon zbokthin dhe skuqjen dhe qetëson ndjenjën e shqetësimit të lëkurës. Efektshmëria e kombinuar e përbërësit aktiv të pastruar dhe kompleksit të patentuar anti-irritues TLR2-Regul, së bashku me Ujin Termal Uriage, do të përmirësojnë shpejt gjendjen e lëkurës. Emulsion i lehtë dhe jo i yndyrshëm rekomandohet të aplikohet çdo ditë në lëkurë të pastruar më parë me D.S. gell larës. Për fytyrën, trupin dhe skalpin.
Për foshnje, fëmijë dhe të rritur.
Për të shmangur rikthimin e simptomave, aplikoni rregullisht trajtimin e duhur. Paralajmërim: Shmangni kontaktin me sytë.
Hipoalergjike. Pa aromë.

Tubë 40 ml