VEET Expert Ладен восок ленти за депилација на тело, 20 ленти

Veet Expert Body Hair Removal Tapes Cold Wax 40 Pieces With Shea Butter traki lenti za depilacija
VEET Expert Ладен восок ленти за депилација на тело, 20 ленти
451,00 ден.
361,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010833C
favorite_border

Опис на производот

Veet Ладен восок траки за депилација на тело со шеа путер за нормална кожа.

  • Лесни за употреба и со неверојатен резултат
  • За нозе и тело

Пакување: 20 траки, 4 марамчиња.

Содржина

Употреба:

  • Затоплете ја секоја дупла лента восок држејќи ја во рацете за 20-45 секунди
  • Разделете ја внимателно лентата на половина
  • Поставете ја лентата на чиста сува и неиритирана кожа во насока на која растат влакната. Притиснете лесно и кратко така да се залепи добро на кожата. Не ја оставајте лентата на кожата повеќе од неколку секунди
  • Држејќи ја со едната рака кожата растегната, со другата тргнете ја лентата со едно брзо и нагло движење спротивно од насоката на растење на влакната. Секогаш тргајќи паралелно и блиску до кожата
  • Повторете толку пати колку што е потребно. Истата лента може да се употреби неколку пати. Едноставно поставете ги двете употребувани ленти заедно да се соединат површините со восок и повторно затоплете ги со рацете
  • Штом ќе ја завршите депилацијата избришете ја нежно кожата со марамчињата за нега, кои ги содржи пакувањето. За ефикасна депилација влакната требада бидат најмалку 3-4мм.
  • Пред да се употребуваат лентите треба да ја имаат температурата на телото. 

Внимание: Не употребувајте ацетон или алкохол да ги отстранете остатоците од восокот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се