VEET Pure Крем за депилација за чувствителна кожа, 100 мл

Veet Pure hair removal cream for sensitive skin krem za depiliranje na cuvstvitelna koza
VEET Pure Крем за депилација за чувствителна кожа, 100 мл
195,00 ден.
155,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009993C
Online only
Акција 01-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Вит крем за отстранување влакна (депилирање), сензитив

  • За тело и нозе

Пакување: 100 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Potassium Thioglycolate, Calcium Hydroxide, Ceteareth-20, Talc, Glycerin, Parfum, Polyethylene, Sodium Gluconate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Употреба: со употреба на задната страна на шпатулата распространете подеднаков слој од кремот, со дебелина која ги покрива сите влакна. Не оставајте да стои повеќе од 3 мин. на кожата. Исплакнете веднаш со ладна вода. Не употребувајте сапун.

Внимание: пред првата употреба направете проба на мала површина што сакате да ја депилирате.
Било кое чувство на чешање или горење значи дека вашата кожа е осетлива, веднаш исплакнете со ладна вода.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се