VICHY Dercos Енергетски шампони против опаѓање на косата, еко пакување 500 мл

Vichy Dercos Energy + Aminexil niacinamide stimulating Anti Hair Loss Shampoo 500 ml sampon protiv opaganje na kosata so amineksil
VICHY Dercos Енергетски шампони против опаѓање на косата, еко пакување 500 мл
1.747,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056217C
favorite_border

Опис на производот

Vichy Dercos Energy + Aminexil niacinamide stimulating Anti Hair Loss Shampoo Шампон против опаѓање на косатa. 

Oвој шампон ја зајакнува структурата на влакното. Збогатена формулација со aminexil молекула која е наменета против опагање на косата.

 • Aminexil + Niacinamid + AHA + витамин Е
 • Kосата е посилна и изгледа побогата и бујна
 • Стимулативен шампон за зајакнување на косата
 • Идеален додаток во третман против опаѓање на косата
 • Погоден за сензитивен скалп
 • Косата е појака, а скалпот е здрав
 • Хипоалерген
 • pH неутрален
 • Наменет за мажи и жени
 • Анализиран под дерматолошки надзор
 • Еко пакување - 77% помалку пластика

Ефикасност: зајакнато влакно од коренот до неговиот врв.

Пакување: 500 мл.

Содржина

Состав: Aqua/Water/ Eau, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Sodium Cocoamphoacetate, Hexylene Glycol, Ammonium Hydroxide, Glycol Distearate, Carbomer, Coco-Betaine, Diaminopyrimidine Oxide, Niacinamide, Peg-55 Propylene Glycol Oleate, Polyquaternium-10, Propylene Glycol, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Parfum/ Fragrance.

Употреба: нанесете на мокра коса и на скалпот, нежно измасирајте 1 минута за активирање на микроциркулацијата, потоа измијте. Овој шампон е идеален додаток од линијaта dercos aminexil clinical 5. Во случај на контакт со очи, длабински измијте

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се