BODYBOOM Hairboom Rice Rehab 4 во 1 Мултифункционална маска за коса од ориз, 200 мл

BodyBoom Hairboom Rice Rehab 4 in 1 hair mask 200 ml maska za kosa
BODYBOOM Hairboom Rice Rehab 4 во 1 Мултифункционална маска за коса од ориз, 200 мл
425,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055762C
favorite_border

Опис на производот

Hairboom Rice Rehab 4 in 1 Hair Mask - 4 во 1 Природна мултифункционална маска за коса од ориз

  • За сува и оштетена коса
  • 98% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Наменета за нега на сува и оштетена коса која има потреба од негување, зајакнување и хидратација
  • Ја храни, зајакнува, ја навлажнува косата и го олеснува чешлањето
  • Содржи ферментирана оризова вода, масло од оризови трици, екстракт од лен
  • Може да се употребува на 4 начини: како балсам, регенерирачка маска, емулзија со масло или О-М-О нега

HairBoom RICE REHAB е нов бренд на производи наменети за секојдневна, но извонредна нега и регенерација на косата, со професионални ефекти.

Тајната на оваа линија производи е ферментирана оризова вода, која овозможува спектакуларни ефекти и со векови се користи од Азијките, познати по нивната импресивна, сјајна коса. Ферментираната оризова вода со ниска pH вредност е богат извор на хранливи материи, витамини, минерали и протеини. Но, нејзината највредна состојка е инозитолот, кој продирајќи во косата, го подобрува нејзиниот изглед и еластичност, ја зајакнува, ја штити од надворешни фактори и ја подобрува нејзината структура, со што го истакнува природниот сјај.
 

Пакување: 200 мл.

 

Содржина

Состојки: вода, стеарил алкохол, брасикамидопропил диметиламин, трехалоза, аспарагинска киселина, пропанедиол, С10-18 триглицериди, масло од оризови трици, филтрат од оризови ферменти, екстракт од цвет на лен, каприлик/каприк триглицериди, пантенол, пентилен гликол, церамиди NP, ниацинамид, калциум пантотенат, натриум аскорбил фосфат, токоферил ацетат, масло од семе на Plukenetia volubilis, маслиново масло, токоферол, бета-ситостерол, сквален, аскорбил палмитат, масло од глицин соја, пиридоксин хидрохлорид, глицерин, полиглицерил-10 лаурат, лимонска киселина, малтодекстрин, натриум скроб октенилсуцинат, силика, бензил алкохол, калиум сорбат, натриум бензоат, парфем, алфа-изометил јонон, бензил салицилат, хексил цинамал, линалол.
 

Употреба: Може да се употребува на 4 начини:

  1. Како балсам: нанесете на измиена, влажна коса. Оставете да делува 1 минута и темелно исплакнете. Се користи со секое миење
  2. Како регенерирачка маска: нанесете на измиена, влажна коса. Оставете да делува 5 минути и темелно исплакнете. Се користи еднаш неделно
  3. За емулзија со масло: по нанесување на масло на косата, исплакнете ја темелно со топла вода. Потоа нанесете од маската, масирајте и оставете да делува 1 минута, исплакнете и нанесете шампон на скалпот
  4. О-М-О нега: нанесете на влажна коса и оставете да делува 1 минута. Потоа исплакнете ја косата и нанесете шампон. Повторно нанесете од маската, масирајте и исплакнете по 3 минути. Се користи еднаш неделно.

После првото отварање да се користи до 3 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се