BODYBOOM Hairboom Rice Rehab Ултралесен пена-шампон од ориз, 200 мл

BodyBoom Hairboom Rice Rehab Ultralight Foam Shampoo 200 ml Ultralesen pena sampon od oriz
BODYBOOM Hairboom Rice Rehab Ултралесен пена-шампон од ориз, 200 мл
565,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055763C
favorite_border

Опис на производот

Hairboom Rice Rehab Ultralight Foam Shampoo Природен ултралесен пена-шампон од ориз

  • За сува и оштетена коса
  • 94% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Содржи ферментирана оризова вода, аргинин и оризови пептиди
  • Овој шампон со нежна формула и прекрасна арома ја чисти, измазнува, омекнува косата, и дава волумен и го олеснува чешлањето

HairBoom RICE REHAB е нов бренд на производи наменети за секојдневна, но извонредна нега и регенерација на косата, со професионални ефекти.

Тајната на оваа линија производи е ферментирана оризова вода, која овозможува спектакуларни ефекти и со векови се користи од Азијките, познати по нивната импресивна, сјајна коса. Ферментираната оризова вода со ниска pH вредност е богат извор на хранливи материи, витамини, минерали и протеини. Но, нејзината највредна состојка е инозитолот, кој продирајќи во косата, го подобрува нејзиниот изглед и еластичност, ја зајакнува, ја штити од надворешни фактори и ја подобрува нејзината структура, со што го истакнува природниот сјај.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состојки: вода, динатриум кокоил глутамат, кокамидопропил бетаин, коко-глукозид, полиглицерил-6 каприлат, натриум кокоил аланинат, филтрат од оризови ферменти, пантенол, трехалоза, аргинин, хидролизиран протеин од ориз, пентилен гликол, ниацинамид, калциум пантотенат, натриум аскорбил фосфат, токоферил ацетат, пиридоксин хидрхлорид, хидроксипропилтримониум инулин, малтодекстрин, силика, натриум скроб октенилсуцинат, пролин, натриум хлорид, лимонска киселина, поликватерниум-48, етилхексилглицерин, бензил алкохол, феноксиетанол, парфем, алфа-изометил јонон, бензил салицилат, хидроксицитронелал, гераниол, хексил цинамал, линалол.

Употреба: Нанесете на влажна коса и скалп, убаво масирајте и темелно исплакнете. Повторете по потреба.
После првото отварање да се користи до 3 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се