VITALIA Гранола бар со бел крем, без додаден шеќер, 23 г

VITALIA Гранола бар со бел крем, без додаден шеќер, 23 г
18,00 ден.
17,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
046770C
Online only
Акција 13-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Максимално уживање во еден залак. Комплетно крцкав, со уникатен вкус на ванила, прелиен со бел крем, новиот гранола бар е вкусна закуска за оние кои бараат авантура и енергетска бомба on-the-go.

100% интегралните овесни снегулки нудат посебен вкус и изобилство на нутритивни придобивки. Тие се богати со влакна кои го регулираат холестеролот во крвта и ја подобруваат дигестијата на храната. Тие се богати со протеини и витамини А, Б и Д, како и минерали како железо, калциум, фисофор, бакар, цинк.

  • Збогатен со чиа семе за дополнителни омега-3 масни киселини и супериорни нутритивни бенефити
  • Со додаден протеин од грашок за да се одржувате сити
  • Засладен со стевиа, без шеќери, вештачки бои и ароми

Грабнете го вашиот гранола бар и енергизирајте се на здрав начин.

Нето-тежина: 23 г.

Содржина

Состав: овесни снегулки, бел крем со стевиа (обезмастено млеко во прав, канола масло, засладувач: изомалт и стевиол гликозид, арома, емулгатор: соја лецитин), пченично интегрално брашно, растително масло (канола), сорбитол, екструдиран ориз, протеин од грашок, пченкарно брашно, растителни влакна, киноа снегулки, семе од чиа , средство за нараснување: натриум бикарбонат, емулгатор: соја лецитин, арома, готварска сол. Прекумерна употреба може да предизвика лаксативен ефект.

Алергени: производот содржи млеко, глутен и соја. Може да содржи траги од јаткасто овошје, кикирики и сусам.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се