WELEDA Сет Масло за бебиња од невен + Крем од невен за заштита од пеленски осип

weleda baby nappy change cream calendula + baby oil krem protiv pelensko crvenilo, pelenski osip i maslo za telo od neven
WELEDA Сет Масло за бебиња од невен + Крем од невен за заштита од пеленски осип
1.048,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055413C
favorite_border

Опис на производот

  • WELEDA Baby Масло за бебиња од невен (без мириси)

Органско масло без мириси за чувствителна кожа.

  • Природна нега за кожата на бебето со масло од сусам и екстракт од невен
  • Ја негува, чисти и храни кожата
  • Дава чувство на топлина и удобност
  • Идеално за масажа на бебето
  • Без мириси
  • Без вештачки бои, конзерванси и состојки од минерално масло
  • Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа

Пакување: 200 мл

  • + ПОДАРОК WELEDA Baby Крем од невен за заштита од пеленски осип

Заштита на областа на пелените и превенција од настанување пеленски осип.

Ја смирува и негува иритираната кожа и црвенилото во пеленската регија, веднаш по нанесувањето. Невенот делува антиинфламаторно во комбинација со камилица, масло од сладок бадем и сончогледово масло. Содржи цинк оксид и спречува влажност на кожата.

Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 30 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се