ZANO Inspire Небулизатор/инхалатор со компресор

Zano Inspire Nebulizer Inhalator nebulizator
ZANO Inspire Небулизатор/инхалатор со компресор
2.990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
051004C
favorite_border

Опис на производот

Zano Inspire е небулизатор на компресорски тип, развиен за да обезбеди ефикасна аеросолна терапија со лекови за лекување на астма, алергии и други респираторни нарушувања.

  • Ефикасен: оптимална големина на честичките создадени за ефективна терапија и низок остаточен волумен
  • Компактен: може да се вклопи во дланката на раката
  • Тивок: ниско ниво на бучава – 55 dB
  • Погоден за сите возрасти: со маска за возрасни и деца
  • Погоден за деца: може да се персонализира со 16 емоциски налепници
  • 3 години гаранција

Вашиот Zano Inspire содржи 1 компресорски инхалатор во торба со целосен сет додатоци.

Пакувањето содржи: Инхалотор ZANO Inspire, маска за возрасни, маска за деца, дел за уста, филтри x 5, комплет за инхалација, цевка за инхалација, адаптер.

 

Содржина

Техничка спецификација:

Тип Компресорски тип на инхалатор
Ниво на бучава 55 Db
Резидуален волумен 0.8 мл
Големина на честичка 1 – 5 µm
MMAD 3.8 µm > 60%
Работен режим 20 минути вклучен, 40 минути исклучен
Напојување Адаптер
Стапка на инхалирање >0.2 мл/мин
Максимален капацитет на лек 10 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се