NIMO Небулизатор / инхалатор со компресор

nimo compressor nebulizer model no hnk-nbl-s inhalator so kompresor
NIMO Небулизатор / инхалатор со компресор
2.195,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054056C
favorite_border

Опис на производот

Небулизатор/инхалатор со компресор

Mодел HNK-NBL-S

Медицинско средство класа IIa - СЕ 1984

Наменет е за употреба при третман на астма, алергии и други респираторни заболувања. Nimo е апарат кој ја претвара електричната енергија во механичка енергија. Со помош на компресор се испушта воздух под висок притисок кој заедно со лекот кој се наоѓа во медицинската чашка формира аеросол кој лесно се вдишува.

  • Максимален притисок при работа 2.5 BAR
  • Стапка на небулизација 0.2-0.4 ml/min
  • MMAD 3-3.5µg
  • Бучава ≤70 dBA
  • Производот не содржи фталати и латекс
  • Медицинска чашка

Пакувањето содржи: небулизатор, маска за возрасни, маска за деца, додаток за уста, 5 филтри за воздух, медицинска чашка, цевка за воздух.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се