ЗДРАВЕ Актив шампон против првут и опаѓање на косата со пантенол и кинин, 390 мл

ZDRAVE Aktiv Anti-Dandruff Shampoo With Panthenol and Quinine 390 ml sampon protiv prvut so kinin i pantenol
ЗДРАВЕ Актив шампон против првут и опаѓање на косата со пантенол и кинин, 390 мл
282,00 ден.
211,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055459C
favorite_border

Опис на производот

Здраве Актив регенеративен шампон против првут и губење на косата, со повеќе пантенол и со моќна формула со три-активен комплекс.

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки дејства обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалува нервоза и непријатност.

Екстрактот од кората на кинин дрво има исклучително стимулирачки и зајакнувачки својства. Тој е ефикасен против опаѓање на косата, со тоа што ја подобрува микроциркулацијата преку стимулирање на метаболизмот на кожата на главата и коренот на косата. Пантенолот ја стимулира регенерацијата на клетките, ја зголемува силата на колагенските влакна и дава здрав и свеж изглед на косата и скалпот. Комбинираното дејство на кинин и пантенол придонесува за: 

  • Борбата против опаѓање на косата
  • Зајакнување и раст на нова коса
  • Враќање на силата на исцрпената коса

Дерматолошките и потрошувачки тестови ја покажуваат исклучителната ефективност на шампонот во борба против постојаниот првут при редиовна употреба:

  • До 100% ја намалува количината на првут
  • До 100% ги чисти скалпот и косата
  • До 100% ја намалува непријатноста
  • До 100% го хидрира скалпот
  • Дерматолошки тестиран

Пакување: 390 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropil Betaine, Acrylates Copolymer, Polyquaternium-7, Sodium Chloride, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Piroctone Olamine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-12 Dimethicone, Panthenol, Lactic Acid, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Hydroxide, Glycerin, Cinchona Pubescens Bark Extract, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid, Retinyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, CI 77891

Начин на употреба: Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Погоден за секојдневна употреба. Погоден за третирана коса.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се