4U PHARMA Babytol ДХА Омега, 30 twist off капсули

4u Pharma Babytol DHA Omega
4U PHARMA Babytol ДХА Омега, 30 twist off капсули
508,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042476C
favorite_border

Опис на производот

Една “twist-off” капсула на Babytol DHA OMEGA содржи 100 мг DHA омега-3 масни киселини.

DHA омега - 3 масната киселина, како главна структурна компонента на мозокот и мрежницата на окото, игра клучна улога во:
• Развој на нервниот систем на детето;
• Развој на мозочни, ментални и когнитивни функции;
• Подобрување на психо-моторните функции кај децата;
• Нормален развој на видот, острина на видот и функција на очите.

Мозокот на бебето се развива најинтензивно во првите три месеци по раѓањето, а сетилата за вид, слух и говор во првата година. После една година, се развиваат високите функции на мозокот кои се важни за концентрација, внимание и интелигенција на Вашето дете.

Врз основа на препораките на Европската агенција за безбедност на храна (ЕFSA), неонатолозите и педијатрите во Европа и во нашиот регион препорачуваат суплементација со 100 мг DHA омега-3 масни киселини дневно, од раѓање до 2-годишна возраст.

Пакување: 30 twist-off капсули

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се