ALKALOID Алкалакс-Таб 5 мг, 20 таблети

ALKALOID Алкалакс-Таб 5 мг, 20 таблети
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
018772C
favorite_border

Опис на производот

АЛКАЛАКС-ТАБ е лаксатив со локално дејство кој нежно ги стимулира мускулите на дебелото црево. Ова доведува до брзо олеснување на опстипацијата, помагајќи му на телото да го врати својот вообичаен ритам.

АЛКАЛАКС-ТАБ се користи за олеснување на запек (отежнато празнење на цревата). Може да се користи во болница за празнење на цревата пред породување, операција или пред радиолошки испитувања.

Пакување: 20 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи 5 мг bisacodyl.

Употреба:

  • Возрасни и деца на 10 годишна возраст: 1 до 2 филм таблети (5-10 мг) дневно пред спиење.
  • Деца 4-10 години: 1 филм таблета (5 мг) дневно пред спиење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се