ALKALOID Прокулин плус, 30 капсули

Alkaloid Proculin Plus
ALKALOID Прокулин плус, 30 капсули
620,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
040143C
favorite_border

Опис на производот

Proculin Plus е додаток во исхраната кој помага за одржување нормален вид и за заштита на клетките од оксидација.

  • DHA и витаминот А придонесуваат за одржување нормален вид.
  • Витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид и за заштита на клетките од оксидација.
  • Витаминот Е, витаминот Ц, бакарот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидација.
  • Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и на исцрпеноста.
  • Цинкот придонесува за нормален метаболизам на витаминот А.

Капсулите Proculin Plus содржат комплекс од состојки неопходни за зачувување на видот и заштита на очите од штетното дејство на таканаречените слободни радикали.

Ксантофилните пигменти лутеин и зеаксантин играат важна улога за одржување на функцијата на ретината.

Висококонцентрираното и пречистено рибино масло (збогатено со оптимална концентрација на DHA) придонесува за одржување нормален вид.

Витамините и минералите придонесуваат за заштита на очите од штетното дејство на слободните радикали и помагаат за зачувување на видот.

Пакување: 30 капсули.

Содржина

Состав

Две капсули содржат:

Рибино масло 

вклучувајќи докосахексаеноична киселина – DHA

571.2 мг

250 мг

Витамин Ц  80 мг
Лутеин 12 мг
Зеаксантин 0.6 мг
Природен витамин Е (во форма на Д-алфа-токоферол) 12 мг
Цинк (во форма на цинк глуконат) 10 мг
Витамин Б2 (рибофлавин) 1.4 мг
Бакар (во форма на бакар сулфат) 1 мг
Витамин А (во форма на β-каротен) 800 мг
Селен 56 мг

 

Употреба: две капсули дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се