MARNYS Висионхелп, 30 капсули

marnys visionhelp bilberry, lutein, vitamins minerals zeaxanthin vitamini minerali
MARNYS Висионхелп, 30 капсули
786,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045129C
favorite_border

Опис на производот

VISIONHELP е додаток на исхрана со зеаксантин, лутеин, витамини и минерали.

  • Цинкот и рибофлавинот придонесуваат за одржување на нормален вид.
  • Производот не е наменет за деца.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: една (1) капсула содржи:  

    ПДВ*
Боровинка концентрат** 33.3 мг /
Витамин Ц 20 мг 25%
Таурин 17 мг /
Аргинин 17 мг /
Никотинамид 6 мг 38%
Калциум 5.3 мг /
Лутеин 5 мг /
Цинк 4 мг 40%
Магнезиум 3.7 мг /
ß Каротен 3.3 мг /
Витамин Е 3.3 мг 28%
Рибофлавин 530 мкг 38%
Тиамин 470 мкг 43%
Зеаксантин 250 мкг /
Селен 18.3 мкг 33%
Хром 16.7 мкг 42%

*препорачано дневно внесување

** 25% антоцијанозиди

Состав: сончогледово масло, концентрат од плод во прав на боровинка (Vaccinium myrtillus), калциум цитрат, магнезиум цитрат, лутеин и зекасантин маслен концентрат од кадифка (Tagetes erecta), витамин Ц (Л аскорбинска киселина), пчелин восок, таурин, аргинин, бета-каротен (маслен концентрат), емулгатор (сончогледов лецитин), селенски квасец, витамин Е (маслен концентрат - ДЛ алфа токоферол ацетат), витамин Б3 (никотинамид), цинк оксид, витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б1 (тиамин мононитрат) и хром (III) пиколинат.

Состав на обвивката на капсулата: желатин, глицерин, боја (црвен железен оксид) и вода.

Употреба: 1 капсула, 1 до 3 пати на ден, по можност со главните оброци. Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се