AMOS VITAL Пивски квасец со витамини А, Ц и Е, 500 таблети

AMOS VITAL Пивски квасец со витамини А, Ц и Е, 500 таблети
496,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
009916C
favorite_border

Опис на производот

Уште во древниот Египет било познато благотворното дејство на пивскиот квасец при различни заболувања на организмот.

Во Европа пивскиот квасец се смета за внатрешна козметика при некои заболувања на кожата.

Пивскиот квасец помага и за зацврстување на ноктите и кожата.

Пакување: 500 таблети

Содржина

Состав: витамин Ц, витамин Е, витамин А, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б3 (ниацин), витамин Б5 (пантотеинска киселина), витамин Б6, биотин, фолна киселина, витамин Б12, холин, фосфор, натриум, калциум, магнезиум, калиум, цинк, манган, железо.

Употреба: Се зема 3 пати по 2 таблети дневно со малку течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се