APICOSMETIC NATURAL Органски пчелин мелем со лаванда, 30 мл

Apicosmetic Natural Pcelin melem so lavanda
APICOSMETIC NATURAL Органски пчелин мелем со лаванда, 30 мл
637,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055648C
favorite_border

Опис на производот

Органски пчелин мелем со лаванда.

  • За секојдневна нега на сува, дехидрирана и оштетена кожа
  • Се препорачува за дневно – ноќна нега и за израмнување на фини линии
  • Израмннува веќе постоечки фини линии и спречува појава на нови
  • Кожата станува мека, еластична и мазна
  • Без хемиски додатоци
  • За возрасни и деца над 1 година

Придобивки: подмладува, смирува, потхранува сува и оштетена кожа.

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состав: органски пчелин восок, маслиново масло, кокосово масло, шеа путер, етерично масло од лаванда, етерично масло од манука.

Начин на употреба: Кај атопичен дерматит се нанесува на оштетените места 2-3 пати на ден и се остава да делува.

Кај брчки и флеки се нанесува по 2-3 пати на сува и чиста кожа.

Да се чува на суво и ладно место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се