AQUA MARIS Plus Спреј за нос, 30 мл

Aqua Maris PLUS Nasal Spray sprej za nos
AQUA MARIS Plus Спреј за нос, 30 мл
232,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013939C
favorite_border

Опис на производот

Изотонична морска вода од Јадранско море со додаток на декспантенол.

Го спречува сушењето на носната слузница, ја снабдува со олигоелементи и го помага и забрзува нејзиното обновување и заздравување.

Се препорачува за пушачи, лица со оштетени мукозни мембрани, луѓе кои користат назални кортикостероиди подолго време и лица со хронична назална конгестија.

Пакување: 30 мл.

Содржина

Употреба: Се распрскува 1-2 пати во секоја носница, неколку пати на ден кај деца, возрасни, бремени жени и доилки, како и кај постари лица.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се