AVENE Clenance Women Смирувачки ноќен крем, 30 мл

AVENE Clenance Women Смирувачки ноќен крем, 30 мл
1.815,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053617C
favorite_border

Опис на производот

  • Ги намалува лузните и флеките
  • За кожа склона кон неправилности

Смирувачки ноќен крем за кожа склона кон неправилности кај возрасни, резидуални лузни, неизедначен тен на кожата.

Помага во намалувањето на неправилностите, флеките и резидуалните лузни, ја измазнува текстурата на кожата благодарение на единствената комбинација на активни состојки:

  • Synovea™ HR - придонесува за намалување на неправилностите и ја органичува оксидацијата на себумот
  • X-Presin - ја измазнува текстурата на кожата
  • Retinaldehid - помага во намалувањето на резидуалните лузни, нудејќи бенефити кај првите видливи знаци на стареење на кожата
  • Avene термалната изворска вода - обезбедува смирувачко и омекнувачко дејство. Нелепливата текстура ја прави вашата кожа свиленкаста, обезбедувајќи хидратација и удобност во текот на ноќта

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: avene thermal spring water (avene aqua), caprylic/capric triglyceride, isododecane, dimethicone, glycerin, pentylene glycol, propylene glycol, water (aqua), squalane, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hexylresorcinol, 1,2-hexanediol, algin, arachidyl alcohol, arachidyl glucoside, behenyl alcohol, benzoic acid, bht, caprylyl glycol, carbomer, dimethicone crosspolymer, dimethiconol, fragrance (parfum), hydrogenated polyisobutene, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, papain, peg-7 trimethylolpropane coconut ether, red 33 (ci 17200), retinal, sodium hydroxide, sorbitan isostearate, stearyl alcohol, titanium dioxide (ci 77891), xanthan gum.

Начин на употреба: нанесете навечер на добро исчистено лице. Може да се користи сам или по употреба на вообичаениот серум.

Да се избегнува контакт со очите. Во случај на пецкање, двојно да се намали зачестеноста на примена

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се