AVENE Спреј за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл

Avene Spray for sensitive skin SPF 50+, 200ml + beach bag sprej za cuvstvitelna koza
AVENE Спреј за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл
2.260,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055417C
favorite_border

Опис на производот

AVENE Spray Спреј со многу висока заштита од сонце, СПФ 50+.

 • За чувствителна кожа
 • За лице и тело
 • Без бели траги
 • Водоотпорен 
 • Против сушење на кожата
 • За чувствителна кожа и кожа пречувствителна на сонце
 • За кожа изложена на интензивно сончево зрачење
 • Многу широк спектар на УВА и УВБ заштита
 • Фотостабилно
 • Богато со Avene термална изворска вода
 • Формулација со минимален ризик од алергиски реакции
 • Некомедогено

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Coco-Caprylate/Caprate Methylene, Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Disopropyl Adipate, Water (Aqua), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Decyl Glucoside, Benzoic Acid, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil), Hydroxycapric Acid, Lauryl Glucoside, Oxothiazolidine, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Sodium Lauryl, Glucose Carboxylate, Sorbic Acid, Tocopherol Tocopheryl Glucoside, Xanthan Gum.

Начин на примена:  Пред изложување на сонце, нанесете доволна количина од производот за заштита од сонце (на пр. во просек 6 дози* на подлактицата кај возрасно лице).

Често аплицирајте  за да го одржите нивото на заштита, посебно после капење, потење или бришење со пешкир. Никогаш не останувајте предолго на сонце, дури и ако користете производи за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце е опасно по здравјето. Избегнувајте изложување на сонце помеѓу 12:00 и 16:00 часот. Бебињата и малите деца не треба да бидат изложени на директна сончева светлина. Користете заштитна облека (шапка со широк обод, очила за сонце, маица...). Не прскајте во очите.

*Доколку ја намалите количината, значително ќе го намалите и нивото на заштита.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Eau Thermale Avène Mbrojtje shumë e lartë spray SPF 50+.

 • Për lëkurë të ndjeshme
 • Pa shenja të bardha
 • I papërshkueshëm nga uji
 • Fytyrë dhe trup
 • Kundër tharjes
 • Për lëkurë të ndjeshme, lëkurë tepër të ndjeshme ndaj diellit ose lëkurë të ekspozuar ndaj rrezatimit intensiv diellor
 • Mbrojtje me spektër shumë të gjerë UVB dhe UVA
 • Fotostabile
 • I pasur me ujë të burimit termal Avène
 • Formulim me rrezik minimal të reaksioneve alergjike 
 • Jo komedogjen

Mënyra e përdorimit: Përpara ekspozimit në diell, aplikoni një sasi të mjaftueshme të produktit mbrojtës ndaj diellit (p.sh. mesatarisht 6 doza* në parakrahun e një të rrituri). 

Aplikojeni shpesh për të ruajtur nivelin e mbrojtjes, veçanërisht pas larjes, djersitjes ose fshirjes me peshqir. Asnjëherë mos qëndroni në diell për një kohë të gjatë, edhe nëse përdorni produkte mbrojtëse nga dielli. Ekspozimi i tepërt në diell është i rrezikshëm për shëndetin. Shmangni ekspozimin në diell ndërmjet orës 12:00 dhe 16:00. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël nuk duhet të ekspozohen direct në rrezet e diellit. Përdorni veshje mbrojtëse (kapelë me qafë të mbuluar, syze dielli, bluza...). Mos spërkatni në sy. 

*Nëse zvogëloni sasinë, do të ulni ndjeshëm edhe nivelin e mbrojtjes.

Neto: 200 ml.