AVENE Tolerance Control Смирувачки, обновувачки крем, 40 мл

Avene Tolerance Control Soothing Skin Recovery Cream 40ml obnovuvacki, regeneriracki krem
AVENE Tolerance Control Смирувачки, обновувачки крем, 40 мл
1.800,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054647C
favorite_border

Опис на производот

Avene Tolerance Control Soothing Skin Recovery Cream Смирувачки, обновивачки крем.

 • За реактивна, нетолерантна и кожа склона на алергии
 • Моментално смирува црвенило, затегнатост, пецкање и чувство на топлина
 • Контролира и намалува хиперреактивност на кожата
 • Без конзерванси и парфеми
 • 98% состојки од природно потекло
 • За деца и возрасни
 • За лице, врат и околу очи
 • Без конзерванси
 • Без парфеми
 • Одговара на нормална до комбинирана кожа
 • Ја обновува кожната бариера во рокот од 48 часа благодарејќи на својата 100% биомиметичност (формулацијата слична на составот на кожата)
 • Ја хидрира кожата до 24 часа
 • Долгорочно ја контролира хиперреактивност на кожата

Иновација: Пробиотички активна состојка D-SensinoseTM - Патентирана постбиотички активна состојка добина од Avene термална изворска вода - природно смирува и омекнува (ја смирува кожата за само 30 секунди).
 

Пакување: 40 мл.

 

Содржина

Состав: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Caprylic/ Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Squalane, Cetearyl Glucoside, Cetyl Esters, Aquaphilus Dolomiae Extract Filtrate, Arginine, Beeswax (Cera Alba), Citric Acid, Tromethamine, Water (Aqua), Xanthan Gum.

Употреба: Нанесете наутро и навечер на лицето, вратот и подрачјето околу очите. Само за надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се