BAUSCH & LOMB ReNu MultiPlus Раствор за контактни леќи, 360 мл

BAUSCH & LOMB ReNu MultiPlus Раствор за контактни леќи, 360 мл
809,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052626C
favorite_border

Опис на производот

ReNu® Multiplus ги подмладува вашите контактни леќи, правејќи го чувството како да ставате свеж пар секој ден.

Докажано е дека се бори против бактериите, ги чисти леќите и ги отстранува иритирачките протеински наслаги од вашите меки контактни леќи. Секојдневната употреба на повеќенаменскиот раствор ReNu Multiplus ја елиминира потребата од посебно ензимско чистење или дневно средство за чистење за многу корисници на леќи.

  • Чисти
  • Врши дезинфекција
  • Отстранува протеински наслаги без триење
  • За сите типови контактни леќи

Пакување: 360 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се