BIODERMA Sebium Ноќен пилинг, 40 мл

BIODERMA Sebium Ноќен пилинг, 40 мл
1.372,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050151C
favorite_border

Опис на производот

Sebium нежен хемиски пилинг кој дава ефект на "нова кожа" за комбинирана и мрсна кожа со неправилности.

Sébium Night Peel е ефикасен нежен хемиски пилинг наменет за употреба во домашни услови, за комбинирана до мрсна кожа со неправилности:

15% гликолна киселина е одговорна за пилинг дејството. Оваа АХА киселина се користи од страна на дерматолозите за пилинзи поради високата ефикасност и добра толеранција. Ги намалува флеките и лузните, го враќа сјајот и ја обновува кожата.

Ексклузивниот патентиран комплекс Fluidactiv™ биолошки го регулира квалитетот на себумот, спречува запушување на порите и превенира појава на неправилности.

Д-пантенолот дава смирувачки ефект.

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: нанесете секоја вечер на чиста и сува, неиритрирана кожа, во тек на еден месец. Исплакнете го лицето наутро. Направете пауза од еден месец помеѓу две употреби.

Може да се користи како дерматолошки пред-пилинг, за подготовка на кожата пред естетска постапка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се