CERAVE Гел за кожа склона кон неправилности, 40 мл

CERA VE Blemish Control Gel with AHA & BHA 40ml
CERAVE Гел за кожа склона кон неправилности, 40 мл
1.103,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054500C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Blemish Control Gel

  • Содржи алфа (АХА) и бета (БХА) хидрокси киселини
  • Ги намалува несовршеностите и неправилностите
  • Го подобрува изгледот на порите
  • Помага во одржувањето на заштитната бариера на кожата
  • Со три есенцијални церамиди, гликолна и млечна киселина
  • Без алкохол*
  • Некомедогена формула, без мирис
  • Развиено со дерматолози

*Без етанол.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Glycerin, Sodium Hydroxide, Glycolic Acid, Lactic Acid, Salicylic Acid, Niacinamide, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Triethyl Citrate, Sodium Hyaluronate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Chlorphenesin, Disodium Edta, Hydroxypropyl Guar, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Phytosphingosine, Benzoic Acid.

Употреба: нанесете на цело лице со нежни кружни движења. За вечерна употреба.

Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт, исплакнете темелно со вода.

Специјален мирис производот развива поради состојките.

Предупредување: Овој производ содржи алфа хидрокси киселина (АХА) која може да ја зголеми чувствителноста на кожата на сонцето, особено има можност за изгореници од сонце. Користете заштита од сонце.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се