CURAPROX CS 5460-Ortho Четка за заби

CURAPROX CS 5460-Ortho toothbrush cetka za zabi
CURAPROX CS 5460-Ortho Четка за заби
374,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021481C
favorite_border

Опис на производот

Curaprox CS 5460 Ortho - Четка за заби.

Ефикасно и нежно чистење на забите за време на носење на фиксен ортодонтски апарат.

Четката за заби Curaprox CS 5460 Ortho наменета е за сите кои носат фиксен ортодонтски апарат. Жлебот на средината на влакната во целост се прилагодува на фиксниот ортодонтски апарат. 5460 ултра тенките CUREN® влакна нежно и прецизно ги чистат брикетите, забите и непцата.

♦Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 четка.

Содржина

Содржи 5460 ултра тенки CUREN® влакна со дијаметар од 0,1 мм.

Четката за заби CS 5460 Ortho има осумаголна дршка која овозможува лесно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

Предности на четката за заби CURAPROX CS 5460 Ortho:
 

  • 5460 ултра тенки CUREN® влакна
  • Жлеб на средината на влакната, прилагоден кај оние со фиксен ортодонтски апарат
  • Осумаголна дршка за лесно држење
  • Поставете ја четката за заби така што половина од влакната ќе ги покриваат непцата, а другата половина забите
  • Четкајте со мали кружни движења. На овој начин густите и тенки влакна ефикасно ќе ги исчистат наслагите помеѓу работ на непцето и забот

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се