DIETPHARM Омега 3, 50 капсули

DIETPHARM Омега 3, 50 капсули
355,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018643C
favorite_border

Опис на производот

Додаток во исхраната со EPA и DHA омега-3 масни киселини. EPA (еикозапентаенонска киселина) и DHA (докосахексаеноична киселина) придонесуваат за нормална работа на срцето. Поволниот ефект се постигнува со дневен внес од 250 мг EPA и DHA.

Капсулите Омега 3 се наменети за здравјето на срцето. Тие придонесуваат за нормално функционирање на срцето, придонесуваат за нормално функционирање на мозокот и одржуваат нормален вид.

Поволниот ефект се постигнува со дневен внес од 250 мг EPA и DHA.

Производот е наменет за возрасни и деца над 6 години.

Пакување: 50 капсули

Содржина

Состав:

  1 капсула содржи:
Рибино масло стандардизирано на 18% ЕПА и 12% ДХА 1000 мг
ЕПА (еикозапентаенонска киселина) 180 мг
ДХА (докосахексаеноична киселина) 120 мг

 

Употреба: се препорачуваат 1-2 капсули на ден, со оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се