NATURAL WEALTH Омега 3, 1000 мг, 100 таблети

NATURAL WEALTH Омега 3, 1000 мг, 100 таблети
1.202,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000822C
favorite_border

Опис на производот

Есенцијални масни киселини EPA и DHA.

Природно рибино масло 1000 мг.

Овие корисни масти се сметаат за пријатели на здравјето. Есенцијалните масни киселини се градбени материи од кои се произведуваат простагландини, кои регулираат голем број функции во телото, вклучувајќи ги синтезата на хормоните и имуниот одговор. Овие простагландини ги намалуваат воспаленијата, проширувањето на крвните садови, ја намалуваат коагулацијата на крвта и нивото на штетниот LDL холестерол, а во исто време го зголемуваат нивото на добриот HDL холестерол.
Омега-3 посебно се значајни за:

  • Кардиоваскуларниот систем
  • Важни се за намалување на нивото на триглицериди во крвта
  • Го намалуваат интензитетот на воспалителните процеси
  • Го зајакнуваат имунитетот
  • Помагаат при алергии и псоријаза
  • Поволно влијаат за време на бременост, како врз фетусот, така и врз здравјето на жената  

Пакување: 100 меки капсули

Содржина

Состав:

Една капсула содржи:        

    ПДВ*
Рибино масло 1000 мг  /

вкупно Омега – 3 Масни Киселини

EPA (Eicosapentaenoic Acid)

DHA (Docosahexaenoic Acid)

300 мг  /

*препорачано дневно внесување

Останати состојки: желатин, растителен глицерин, мешани природни токофероли.
Не содржи: глутен, вештачки бои, ароми или засладувач, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, пченица, квасец, школки и натриум.

Употреба: една (1) капсула на ден, најдобро заедно со оброкот.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Предупредување: ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било каков медицински проблем, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се