DOVE Антиперспирант дезодоранс со мирис на какао и хибискус, 150 мл

DOVE nourishing secrets with raw cacao and hibiscus flower dezodorans antiperspirant deo
DOVE Антиперспирант дезодоранс со мирис на какао и хибискус, 150 мл
147,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052823C
favorite_border

Опис на производот

  • Антиперспирант дезодоранс
  • 0% алкохол
  • ¼ хидратантен крем
  • 48 часовна заштита
  • Ефективна заштита
  • Прекрасна кожа

Пакување: 150 мл.

Содржина

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување. Да се користи во добро проветрени простории. Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави исип или иритација на кожата.

Мерки на претпазливост: Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган. Лесно запаливо.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се