DOVE Radiance Revival Ревитализирачки шампон за сува коса, 400 мл

Dove Radiance Revival Shampoo 400ml sampon shampon
DOVE Radiance Revival Ревитализирачки шампон за сува коса, 400 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054086C
favorite_border

Опис на производот

  • DOVE Radiance Revival - Шампон за оживување на сјајот на косата
  • За многу сува, оштетена коса

DOVE Radiance Revival шампонот, со ревитализирачки маслен комплекс, ја доловува хранливата моќ на маслото во мали масни молекули. Овој систем достигнува до најсувите делови на косата, продира длабоко во влакната на косата за да ги надополни хранливите материи таму каде што и е најпотребно.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, глицерин, диметиконол, парфем, натриум бензоат, ТЕА-додецилбензенсулфонат, глуконолактон, лимонска киселина, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, коцет-7, ППГ-1-ПЕГ-9 лаурил гликол етер, натриум сулфат, лаурет-23, трехалоза, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, динатриум ЕДТА, циклопентасилоксан, бензофенон-4, феноксиетанол, масло од семка на арган, кокосово масло, бадемово масло, ПЕГ-20 рицинусово масло, масло од авокадо, масло од јојоба, масло од винова лоза, масло од семка на кајсија, екстракт од лист на рузмарин, масло од сончогледово семе, ППГ-9, натриум хидроксид, алфа-изометил јонон, бензил алкохол, бензил салицинат, цитронелол, кумарин, хексил цинамал, лимонен, линалол, CI 17200, CI 19140, CI 42090.

Употреба: се нанесува на мокра коса, се масира по целата површина и потоа темелно се плакне. Во случај на контакт со очи, темелно исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се