DR. BACHEFF Пробронхи капки 10 мл

DR. BACHEFF Пробронхи капки 10 мл
145,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
001323C
favorite_border

Опис на производот

Пробронхи е сложен биокомплекс на растителни антимикробни и противвоспалителни материи (флавоноиди, терпени, ароматични киселини, естри и др.) Носители на фармакодинамското дејство на пробронхи се прополисот и жалфијата.

Индикации:
Акутни и хронични заболувања на горни респираторни патишта, афти, херпес симплекс инфекции, грипозни и реконвалесцентни состојби, воспалителни процеси на непцата, болни ерозии во устата и болки при никнување на заби.

Придобивки:

  • Има пријатен мирис и вкус, лесно го отстранува непријатниот мирис од устата, не ја нарушува нормалната цревна флора и не предизвикува резистетност на бактериите
  • Ја намалува токсичноста на антибиотиците, го спречува населувањето на Candida albicans што наметнува потреба од нивна заедничка апликација при потешки болни состојби

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: 20% прополис во разреден алкохол, етерични масла на: тими 0,2 г, жалфија 0,1 г, нане 0,6 г, феникули 0,4 г, анис 0,1 г, ментол 0,3 г во 100 мл.

Употреба: максимална доза е до 30 капки, три до четири пати на ден, половина час пред јадење.

Предупредување: Препаратот на ткаенини остава траги кои тешко се отстрануваат. Да не се надминуваат препорачаните дози.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се