DR. PETROVSKY Мешавина од мед, матичен млеч, полен и прополис, 240 г

Dr. Petrovski Royal Jelly Premium maticen mlec
DR. PETROVSKY Мешавина од мед, матичен млеч, полен и прополис, 240 г
649,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055849C
favorite_border

Опис на производот

Dr. Petrovski Royal Jelly Premium Мешавина од мед, матичен млеч, полен и прополис.

Употреба: Го зајакнува имунолошкиот систем, ја зголемува плодноста, го подобрува хормоналниот дисбаланс, ги стимулира жлездите, природен антиоксиданс, го намалува заморот, стресот, депресијата, го зголемува апетитот, го освежува организмот по прележани инфекции, ги штити крвните садови, помага при артериосклероза, ја подобрува крвната слика и ја зголемува мозочната активност.

Др. Петровски Апицентар е прва регистрирана компанија во Република Македонија која работи на полето на селекција и производство на пчелен генетски материјал од македонската пчела APIS MELLIFERA MACEDONICA строго контролирајќи ја генетската припадност преку ДНК анализа. При примарното производство ја користат добрата пчеларска пракса, а во секундарните процеси имаат воведено HACCP систем за безбедност.

Пакување: 240 г.

Производител: Вет Медика Анимал Доо Пробиштип, Р. С. Македонија.

Содржина

Состав: Поленов прав и полен во зрна 10%, матичен млеч 1,2% (3000 мг), суров прополис 2%, кристализиран полифлорен мед 86,8% (содржи двојно повеќе матичен млеч за разлика од ROYAL JELLY 360г) - сите суровини се од сопствени пчеларници од најубавите предели во Македонија.

Не се препорачува за лица алергични и осетливи на пчелни производи.

Начин на чување: На температура до 25°С, заштитен од светлина, најдобро да се чува во оргиналното пакување.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се