DR. VITON Striox Крема против стрии, 125 мг

DR. VITON Striox Крема против стрии, 125 мг
1.025,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054686C
favorite_border

Опис на производот

Dr. Viton – Striox претставува револуционерна крема против стрии базирана на Striover® – патентирана формула која обезбедува видливи резултати за 28 дена.

Striox е единствената крема на пазарот која:

 • Обезбедува 3Д реконструкција на новите (црвени) и старите (бели) стрии
 • Ги реактивира дермалните фибробласти
 • Ја зголемува синтезата на колаген
 • Ја подобрува епидермалната густина
 • Ја реконструира, пополнува и ја израмнува секоја стрија со површината на кожата
 • Ја подобрува еластичноста, хидратацијата и цврстината на кожата

Благодарение на патентираната формула Striover® во составот на кремата, Dr. Viton – Striox:

 • Гарантира 22% заздравување на епидермисот
 • Се апсорбира брзо и не остава флеки по облеката
 • Соодветна е за сите типови кожа
 • Ја намалува сензацијата на чешање поттикната од оптегнување на кожата 

Совршена за употреба во текот на бременоста!

Употреба:

Кремата е погодна за секојдневна употреба, бидејќи ја одржува хидратацијата и еластичноста на кожата и на тој начин спречува создавање на нови стрии, особено:

 • Во текот на бременоста
 • Во пубертет или
 • При варијација на тежината

Кога еластичноста на кожата е ставена на тест како во бременост, епидермисот попушта и се кине, а на површината на кожата се јавуваат стрии.

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав: aqua, caprylic/capric, triglyceride, glycerin, glyceryl stearate se, butyrospermum parkii butter, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated rapeseed oil, cocos nucifera oil, phenoxyethanol, parfum, prunus amygdalus dulcis oil, theobroma cacao seed butter, polyacrylate crosspolymer-6, ethylhexyl-glycerin, bht, centella asiatica leaf extract, lactic acid, astragalus membranaceus root extract, codonopsis pilosula extract, citric acid, potassium sorbate, sodium benzoate, benzyl salicylate, limonene, citronellol, linalool.

 • Striover® патентирана формула: (Астрагалус или млечен корен* (Astragalus membranaceus) и Кодонопсис или данг шен** (Codonopsis pilosula)
 • Готу кола - го забрзува заздравувањето на кожата
 • Кокосово масло - го намалува чешањето поттикнато од стрии
 • Шеа путер - ја подобрува еластичноста на кожата
 • Растително масло - ги измазнува несовршеностите на кожата
 • Какао путер - овозможува длабинска хидратација

* Млечен корен (астрагалус): Ја зацврстува кожата, стимулира создавање на колаген, ги намалува воспаленијата, ја подобрува циркулацијата и ги регенерира клетките на кожата.
** Данг шен (кодонопсис): Ја подмладува кожата, го забавува стареењето и делува антиоксидативно.

Начин на употреба:

Се нанесува два пати дневно на пределот што треба да се третира, лесно масирајте додека не се апсорбира целосно. Погоден за употреба на бутовите, задникот, стомакот, градите (освен кога доите) и рацете. Се апсорбира брзо и не остава флеки по облеката. Во бременоста, започнете со третманот што поскоро. Користете ја секојдневно, за да ја хидратирате кожата и да спречите појава на стрии. Не нанесувајте на иритирана кожа.

Соодветна за сите типови кожа. Безбедна и за чувствителна кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се