ENGELHARD Исла минт пастили, 30 парчиња

ENGELHARD Исла минт пастили, 30 парчиња
279,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005435C
favorite_border

Опис на производот

Isla Mint пастилите формираат заштитен слој на слузокожата на дишните патишта. На тој начин штитат од понатамошни иритации и помагаат за побрзо заздравување на веќе воспалената слузокожа.

Индикации:

  • Сува кашлица и засипнат глас
  • Замор на гласните жици (пејачи, оратори)
  • Сув воздух (уреди за греење, климатизери)
  • Сува уста
  • Ограничено дишење преку носот

Пакување: 30 пастили

Содржина

Состав: 1 пастила содржи 80 мг воден екстракт од исландски лишај (0.4 - 0.8 : 1).

Останати состојки: акација, сорбитол, светол течен парафин, аспартам, бакарен комплекс на хлорофил (боја Е 141), етерно масло од ментол, пречистена вода.

Дозирање: возрасни и деца над 4 години: 1 до 2 пастили се растопуваат во уста, неколку пати на ден.

Забелешка за дијабетичари: 1 пастила содржи 392 мг сорбитол (замена за шеќер) = 0.031 ЛЕ (лебни единици).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се