ESI Мелатонин пура, 120 микро таблети

ESI Melatonin Pura 120 tablets
ESI Мелатонин пура, 120 микро таблети
302,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
012187C
favorite_border

Опис на производот

Мелатонин е супстанца која природно се произведува од нашиот организам, попрецизно од епифизата.

Сонот потпомогнат од мелатонинот ја одржува непроменета фазата РЕМ (најважна фаза од нашиот сон) и не провоцира поспаност следниот ден затоа што се метаболизира за кратко време.

Мелатонинот може да се употребува да го намали времето потребно за настанување на сон и олеснување на ефектот на прилагодување при промена на временски зони. Посебно им користи на повозрасни луѓе. Всушност, во овие случаи епифизата не успева повеќе да произведе количина на мелатонин доволна за да се поттикне одморот. Може да биде корисен и за оние кои работат навечер а преку ден не успеваат да спијат.

Пакување: 120 микро таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи 1 мг мелатонин.

Употреба: се препорачува 1 микро таблета пред легнување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се