EUCERIN Anti-Pigment Нијансиран крем-гел за лице, за заштита од сонце со СПФ30, медиум нијанса, 50 мл

EUCERIN Anti-Pigment Нијансиран крем-гел за лице, за заштита од сонце со СПФ30, медиум нијанса, 50 мл
1.968,00 ден.
984,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052900C
Online only
Акција само online, поради краток рок! Рокот на траење е до 30.07.2024
favorite_border

Опис на производот

Состојката Thiamidol ефикасно ги намалува темните дамки и помага за спречување на нивно повторно појавување.

  • За поизедначен и сјаен тен на кожата
  • За секој тип на кожа

Иновацијата со патентираниот Thiamidol:

  • Делува на основната причина за појава на хиперпигментација
  • Дерматолошките иследувања докажаа дека го намалува производството на меланин и при редовно користење помага да се спречи повторно појавување на темните дамки
  • СПФ30 + УВА заштитата ефикасно помагаат во превенција од појавување на нови пигментни дамки предизбвикани од сонцето.
  • Минералните нијансирачки пигменти моментно се слеваат со бојата на кожата и ги покриваат пигментните дамки, давајќи и на кожата природен изглед.

Резултат: Првите видливи резултати се забележуваат после 2 седмици. Трајно ги намалува пигментните дамки со тек на времето, при редовна употреба.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, денатуриран алкохол, ЦИ 77891, дибутил адипат, бутил метоксидибензоилметан, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, Ц12-15 алкил бензоат, етилхексил салицилат, етилхексил триазон, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, фенилбензимидазол сулфонска киселина, силика диметил силилат, ЦИ 77492, кокоглицериди, копернициа церифера цера, глицерин, изобутиламидо тиазолил резорцинол, екстракт од корен од глицириза инфлата, глициретинска киселина, токоферил ацетат, силика, карагеенан, ксантан гума, хидроксипропил метилцелулоза, бехенил алкохол, цетеарил алкохол, арахидонска киселина, миристична киселина,олеична киселина, палмитинска киселина, стеаринска киселина, карбомер, натриум стеароил глутамат, натриум хлорид, натриум хидроксид, тринатриум ЕДТА, феноксиетанол, хидроксиацетофенон, алумина, мирис, ЦИ 77491, ЦИ 77499.

Употреба: за надворешна употреба. Нанесете еднаш дневно, наутро. Во текот на денот се препорачува најмногу до 4 пати нанесување на производи коишто содржат Thiamidol.

Избегнувајте контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се