EUCERIN Anti-Pigment Серум за сјајна кожа, 30 мл

EUCERIN Anti-Pigment Серум за сјајна кожа, 30 мл
2.307,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052898C
favorite_border

Опис на производот

  • За секој тип на кожа
  • За рамномерен тен и природен сјај
  • За редуцирање на пигментни дамки и дејство на основната причина за превенција на појавата на нови, на тој начин што го намалува производството на меланин при редовна употреба

Иновацијата: Формулата за сјајна кожа е базирана на медицинско искуство и го содржи патентираниот Thiamidol како главна активна состојка. Хијалуронска киселина и глицерин водат до помазна и мека кожа на изглед, овозможувајќи интензивна хидратација за подобар сјај. Направен со кристална технологија, ултралесната текстура на серумот е погодна за секој тип на кожа и може да биде додадена кон секоја рутинска нега на кожата. Брзо се впива и ја остава кожата мека и мазна.

Резултат: кожата изгледа мазна и сјајна, првите видливи резултати се после 2 седмици.

Дерматолошките проучувања докажуваат: добра подносливост и ефикасност.

Погоден за секој тип на кожа.

87% потврдуваат: кожата ми е посјајна во споредба при нега со други производи*

*Истражување на корисници со 120 жени, во период од 4 седмици, март-април 2021

Истражување на потрошувачи за 4 седмици со 120 жени, март-април 2021 година

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, денатуриран алкохол, цетил алкохол, дибутил адипат, каприлик/каприк триглицерид, дикаприлил карбонат, пропилхептил каприлат, изобутиламидо тиазолил резорцинол, натриум хијалуронат, токоферол, натриум стеароил глутамат, диметикон, карбомер, феноксиетанол, етилхексилглицерин, тринатриум ЕДТА, натриум хидроксид, натриум хлорид, мирис.

Употреба: нанесувајте секојдневно, наутро и навечер, на добро исчистено лице како прв чекор во негата на кожата. Може да се користи самостојно или пред хидратантен крем. Во текот на денот се препорачува најмногу до 4 пати нанесување на производи коишто содржат Thiamidol. Избегнувајте контакт со очите.

Да се чува на температура до 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се