GANASSINI Vidermina CLX-Attiva Средство за интимна хигиена, 300 мл

GANASSINI Vidermina Formula Attiva pH Acido, clx-attiva 300ml sredstvo za intimna higiena so rastitelen kompleks
GANASSINI Vidermina CLX-Attiva Средство за интимна хигиена, 300 мл
570,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041775C
favorite_border

Опис на производот

GANASSINI Vidermina clx-attiva - Видермина ЦЛХ средство за интимна хигиена со растителен комплекс кој има антибактериско дејство. Средство за интимна хигиена со слабо кисела Ph (5,5) наменет за секојдневна интимна хигиена. Комплексот од одбрани растителни екстракти со антибактериско дејство хигиенизира и освежува без да го наруши површинскиот баланс на кожата и лигавицата во интимната регија.
Погоден во:

  • Случаи на прекумерен раст на локалната микрофлора.
  • За време на бременост
  • Во тек на, и веднаш после менструален циклус
  • За спортисти
  • Без бои, парабени и пченични деривати
  • Без SLS и SLES
  • Тестирано на никел, кобалт, хром, паладиум и жива*
  • Само за надворешна употреба
  • Клинички и дерматолошки тестирано

*Помалку од 1 ppm секој. Дури и мали количини може да предизвикаат чувствителност на кожата

Пакување: 300 мл.

Содржина

Состав: Аква (Вода), кокамидопропил бетаин, ПЕГ-7 глицерил кокоат, полисорбат 20, сорбитол, млечна киселина, цетеарет-60 миристил гликол, натриум лаурил саркозинат, динатриум кокоамфодиацетат, кокамидопропиламин оксид, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, гликол дистеарат, лаурет-7, пропилен гликол, мента пиперита екстракт од лист, тимус вулгарис цвет/лист екстракт, ориганум вулгаре екстракт од лист, кентауреа цианус екстракт, календула официналис екстракт, еквисетум арвенсе екстракт, розмаринус официналис екстракт од лист, хлорхексидин диглуконат, цинамонум зеиланикум екстракт од кора, цитрус медика лимонум екстракт од кора, хидрастис канаденсис екстракт од корен, лавандула ангустифолиа екстракт од цвет, олеа еуропеа екстракт од лист, каприлил гликол, феноксиетанол, о-цимен-5-ол, динатриум ЕДТА, парфем. 

Начин на употреба: Користете го производот како средство за интимна хигиена наутро и навечер или според вашите потреби. Во случај на допир со очите исплакнете со вода. Да се чува добро затворен подалеку од топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се