GARNIER Skin Naturals Vitamin C Гел за миење лице со витамин Ц, 200 мл

GARNIER Skin Naturals Vitamin C Гел за миење лице со витамин Ц, 200 мл
283,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053286C
favorite_border

Опис на производот

  • Гел за чистење лице збогатен со витамин Ц и екстракт од лимон, за сјајна кожа
  • Прочистува, осветлува и го зајакнува сјајот
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Sodium Chloride, Glycerin, Citrus Limon Fruit Extract/Lemon Fruit Extract, PPG-5-Ceteth-20, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Glucoside, Citric Acid, Panthenol, Polyquaternium-7, Tocopheryl Acetate, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Linalool, Limonene, Benzyl Salicylate, Parfum/Fragrance.

Употреба: нанесете два пати дневно на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете. Избегнувајте го подрачјето околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се