REVALID Протеински регенератор за коса, 250 мл

REVALID Протеински регенератор за коса, 250 мл
883,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029906C
favorite_border

Опис на производот

Revalid регенеративниот протеински балсам со хранливи состојки како екстракт од овес, пченични протеини и пантенол ја подобрува структурата на вашата коса правејќи ја мека, сјајна и еластична. 
Лесно се чешла.
Не содржи парабени и сулфати.

  • Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржи влажноста. Како таква, оваа состојка може да помогне да се обнови оштетената коса и да се намалат разделените краеви и истенчувањето, како и да ја зголеми еластичноста на косата
  • Алантоинот го смирува скалпот и го унапредува создавањето на клетките, подобрувајќи го обновувањето на кожата на скалпот
  • Есктрактите од пченични никулци содржат протеини и аминокиселини кои ја негуваат и зајакнуваат косата. Исто така, помагаат да се врати изгубената влажност и да се спречи понатамошно оштетување. Avena sativa (екстрактот од овес) ги смирува црвенилото и иритацијата

Пакување: 250 мл

Содржина

Употреба:
После миење на косата со шампонот Revalid нанесете го Revalid регенераторот преку целата коса, и тоа од скалпот до врвовите. Почекајте балсамот да делува за момент, расчешлајте со чешел пред да исплакнете целосно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се