GOOD NATURE Филтер чај од брусница, 20 кесички

GOOD NATURE Филтер чај од брусница, 20 кесички
103,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009311C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Плодот од брусница (Vaccinium macrocarpon, Ericaceae) има долга историја на користење, најнапред кај нативните Американи, па сè до искусните, за користење чај, Англичани.

Расте на планините, во шумите, а последниве десетина години се култивира на енормно големи површини, од каде што и комерцијално се користи.

Свежите бобинки од брусница многу потсетуваат на плодовите од шипка, не само според изгледот туку и според вкусот. Тие имаат сладок вкус со слабо кисела нота.

Нето-тежина: 20 х 2 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се