GUAM Алга колаген лепенки за стомак и струк, 8 парчиња

Guam Patches Algacollagen lepenki za stomak i struk
GUAM Алга колаген лепенки за стомак и струк, 8 парчиња
4.000,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056571C
favorite_border

Опис на производот

Алга колаген лепенки за стомакот и струк - Нова формула и поголем формат!

 • Гуам морски алги, фитоколаген + минерален турмалин за придобивките од Далечните инфрацрвени зраци (FIR)
 • Спречува опуштеност на кожата
 • Трансдермален третман кој го искористува бавното, контролирано и локализирано ослободување на неговите природни екстракти директно во областа што треба да се третира
 • Ефикасно и директно се справува со третманот за слабеење на абдоминалната област, зацврстувајќи ја и еластичноста на кожата
 • Совршено се прилепува на кожата, останува невидлив под облеката и без да ги попречува нормалните секојдневни активности, и дење и ноќе
 • Континуирано и насочено интензивно дејство до 8 часа

Пакување: Пакетот содржи 8 фластери за 4 недели третман. Најголем формат 140 мм x 490 мм.

Содржина

Состав: Acrylates (Copolymer, Sodium Follonum / Fuller's Earth, Tourmaline Powder, Bentonite, Laminaria Digitata Powder / Lamnaria Digitaa Extract, Caffeine, Centella Asiatica Extract, Header Helix Leaf Extract / Hedera Helix (Ivy) leaf extract, Aesculus Hippocastanum Bark Extract / Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Bark Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Xantan Gum, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Alga kolagjeni për blokët dhe bel - Formulë e re dhe format më të madh!

 • Alga deti Guam, fitokolagjen + turmalinë minerale për përfitimet Infra të Kuqe të Largët (FIR)
 • Parandalon dhe parandalon varjen e lëkurës
 • Është një trajtim transdermal që përdor lëshimin e ngadaltë, të kontrolluar dhe të lokalizuar të ekstrakteve të tij natyralë direkt në zonën që do të trajtohet.Merret në mënyrë efektive dhe të drejtpërdrejtë me trajtimin për dobësimin e zonës së barkut, duke forcuar elasticitetin e lëkurës
 • Ai ngjitet në mënyrë të përkryer në lëkurë, mbetet i padukshëm nën rroba dhe pa ndërhyrë në aktivitetet normale të përditshme, si ditën ashtu edhe natën
 • Veprim intensiv i vazhdueshëm dhe i synuar deri në 8 orë

Paketa përmban 8 copëza për 4 javë trajtim. Formati më i madh 140mm x 490mm.