HEALTHY LIFE Стаматин, 30 капсули

Healthy Life Stamatin
HEALTHY LIFE Стаматин, 30 капсули
590,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051852C
favorite_border

Опис на производот

Стаматин претставува додаток во исхрана кој придонесува за зголемување и зачувување на имунитетот на организмот.

Стаматин збогатен со IMN3X формулата - екстракт од корен од Исатидис, екстракт од Африкански гераниум и цинк.

  • Цинкот придонесува за нормално функционирање на имуниот систем
  • Цинкот исто така помага во кисело базната рамнотежа и нормално функционирање на конгентивните процеси
  • Цинкот придонесува за нормална синтеза на ДНК
  • Витамин Ц го зајакнува имунитетот и помага за нормално функционирање на централниот нервен систем
  • Витамин Ц го намалува чувството на замор и исцрпеност и ги штити клетките од оксидативен стрес

Пакување: 30 капсули.

Производител: Ветпром АД. ул. Отец Пасиј 26, 2400 Радомир, Бугарија.

 

Содржина

Состав:

  1 капсула   2 капсули  

Активни супстанции

Состојки

НРВ%

Состојки

НРВ%

IMN3X*

270 мг

**

540 мг

**

Екстракт од Радикс Исатидис

250 мг

**

500 мг

**

Екстракт од Африкански гераниум

15 мг

**

30 мг

**

Цинк (цинк цитрат)

5 мг

33%

10 мг

67%

Витамин Ц (L-аскорбинска киселина)

200 мг

40%

400 мг

80%

НРВ - Нутритивни референтни вредности

*IMN3X = екстракт од корен од Радикс Исатидис; екстракт од Африкански гераниум и Цинк (цинк цитрат)

**НРВ не се поставени

Помошни состојки: микроцелуларна целулоза, магнезиум стеарат; анти-стврднувач: силикон диоксид; згуснувачи: желатин.

Употреба: За одржување на имуниот систем се препорачува 2 капсули на ден, во тек на јадење за најдобра ресорпција.
Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на суво и ладно место на температура до 25C°. Да се чува вон дофат на деца. Да не се користи како замена за разновидна исхрана. Доколку сте бремени, или примате антикоагулантна терапија, имате пад на имунитетот или се спремате за оперативен зафат, консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на Стаматин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се