SOLGAR Флаво-цинк 23 мг, 50 пастили

SOLGAR FLAVO-ZINC LOZENGES providing zinc as citrate and gluconate 23mg pastili cink
SOLGAR Флаво-цинк 23 мг, 50 пастили
431,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
050536C
favorite_border

Опис на производот

FLAVO - ZINC пастили со вкус на лимон и лимета.

FLAVO - ZINC пастилите обезбедуваат висококвалитетен цинк, во форма на цитрат и глуконат, хемиски форми кои се карактеризираат со висока моќ на апсорпција.

Цинкот е есенцијален елемент во траги со витално значање за многубројни функции во организмот. Посебно е значаен за зајакнување на имунолошкиот систем. 

Цинкот придонесува за одржување на здравјето на кожата, косата и ноктите и поседува силна антиоксидативна активност, која помага во борбата против слободните радикали. Слободните радикали претставуваат нестабилни молекули кои може да ги оштетат клетките во организмот и да предизвикаат предвремено стареење и нарушување на здравјето.

Цинкот исто така придонесува за одржување на здрав имунолошки систем, за снабдување на организмот со енергија, како и поддршка на плодноста и одржување на машкото здравје.

Пакување: 50 пастили

Содржина

Состав:

Секоја пастила содржи: Цинк 23 мг (како цитрат, глуконат); средство за зголемување на волуменот: евапориран сируп од трска, микрокристална целулоза, малтодекстрин, скроб, лимонска киселина; средство против згрутчување: растителна стеаринска киселина, силициум диоксид, растителен магнезиум стеарат; природни ароми: лимон и лимета.

*препорачано дневно внесување

Употреба: За возрасни една (1) пастила на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Оставете ја пастилата да се растопи во вашата уста.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, вештачки засладувачи, вештачки ароми или бои и сол.

Погодно за вегани.

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се