HERBASVET Фемисан Б капки, 30 мл

Herbasvet Femisan B 30 ml
HERBASVET Фемисан Б капки, 30 мл
760,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
055868C
favorite_border

Опис на производот

Додаток во исхраната базиран на мешавина од растителни екстракти. 

Пакување: 30 мл.

Производител: ХербаСвет д.о.о., Рада Драинца 4, Белград, Србија.

Содржина

Состав

Активни состојки 100 мл Состојки во доза 1-4 x дневно (30 капки/1,5 мл 120 капки/6 мл  *HPB
Течен екстракт од билката бела имела (Viscum album L.) 30 мл 0,45 мл/225 мг - 1.8 мл/900 мг
 
/
Течен екстракт од лист од маточина (Melissa officinalis L.) 20мл  0.3 мл/150 мг - 1.2 мл/600 мг
 
/
Течен екстракт од билката ајдучка трева (Achillea millefolium L.) 20 мл 0.3 мл/150 мг - 1.2 мл/600 мг /
Течен екстракт од цвет од невен (Calendula officinalis L.) 15 мл 0.23 мл/112.5 мг - 0.9 мл/450 мг  /
Течен екстракт од корен од валеријана (Valeriana officinalis L.) 15 мл 0.23 мл/112.5 мг - 0.9 мл/450 мг  /

Без глутен.

Употреба: 30 капки/1,5 мл растворете во чаша вода и испијте два до четири пати дневно пред јадење. Протресете пред употреба.

Предупредување: Производот не е наменет за лица преосетливи на некоја од состојките, бремени жени, доилки и лица помлади од 16 години. Луѓето кои страдаат од некои болести или користат лекови, се советуваат, пред примена на овој производ  да се консултираат со лекар.

Напомена: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Овој производ не е замена за здрава и урамнотежена исхрана. Содржи алкохол.

Начин на чување: Чувајте го производот затворен, во оригинално пакување, на темно место и на собна температура, подалеку од дофат на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се