SUPERDIET Квартет за менопауза био, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Quatuor alchemille sauge houblon gattilier bouffees de chaleur, menopause, bio - SUPERDIET Quartet, lady's mantle, sage, hops, chasteberry, hot flushes, menopause, organic organski kvartet za menopauza toplotni branovi so hmelj, zalfija, biserok i div biber
SUPERDIET Квартет за менопауза био, 20 ампули по 15 мл
1.008,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047349C
favorite_border

Опис на производот

SUPER DIET Quatuor Alchemille - Sauge – Houblon – Gattilier

→ со хмељ кој придонесува за намалување на симптомите на “топлотни бранови“ кај жените во менопауза.

  • Сертифициран органски производ

Додаток на исхрана на база на бисерок, жалфија, хмељ и див бибер.

  • Жалфија - придонесува за намалување на ноќното потење
  • Хмељ - придонесува за смирување и за намалување на “топлотните бранови“ кај жените во менопауза
  • Бисерок - придонесува за нормална микроциркулација
  • Див бибер - придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав

Една ампула од 15 мл содржи:

Бисерок 600 мг**
Жалфија 525 мг**
Хмељ 200 мг**
Див бибер 96 мг**

** Еквивалент на суво растение

Состојки: воден екстракт од жалфија* (Salvia officinalis L.-лист), хмељ*(Humulus lupulus L.-женски делови од расението), див бибер*(Vitex agnus castus L - плод), бисерок екстракт* (Alchemilla vulgaris L. -  надземни делови. *Состојки од органско производство.

Не содржи: алкохол, вештачки бои и конзерванси.

Употреба: една (1) ампула на ден, навечер, растворена во чаша вода или овошен сок. Пред употреба добро протресете ја ампулата. Производот е наменет за жени во менопауза. Производот не е наменет за бремени жени и доилки. Не се препорачува за употреба кај жени кои имале лична или фамилијарна историја на рак на дојка.

Пред употреба консултирајте се со Вашиот лекар. Потребно е посебно внимание доколку возите или ракувате со машини неколку часа после земање на производот. Не се препорачува истовремена употреба со хормонална терапија (на пример употреба на орални контрацептиви или производи кои претставуваат замена на хормони) или при третман на психички или невролошки нарушувања. Да се користи во тек на наизменични кратки програми со времетраење од 2 седмици, максимум.

Информирајте го Вашиот лекар или фармацевт доколку истовремено користите било какви лекови. Не се препорачува употреба на производот во случај на нарушена функција на хипофизата, при конвулзии и депресија. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се наменети за пиење - не се наменети за инјектирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се