HIPP Мама путер за тело, 200 мл

hipp mummy soft body sheabutter sensitive , puter za telo mama
HIPP Мама путер за тело, 200 мл
433,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053937C
favorite_border

Опис на производот

Нежна нега во бременоста. Ја одржува еластичноста на кожата со екстракт од органски бадем и шеа путер.

  • Богат и специјално прилагоден за потребите на кожата која е под стрес и е погруба за време и по бременоста
  • Интензивно ја негува кожата и помага да се зачува нејзината еластичност
  • Ефикасна комбинација од органско бадемово масло, шеа путер и екстракт од кучешки трн
  • Лесно се нанесува и брзо се впива
  • 0% Микропластика
  • Без парабени и минерални масла
  • 99% Биоразградлива формула

Совет:

Редовните масажи за време на бременоста може ефикасно да помогнат да се спречи појавата на стрии.

Пакување: 200 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се