HIPP Soft&Pure Влажни марамчиња, 3х48 марамчиња

Hipp Babysanft Soft & Pur, baby wet wipes, 3х48 ​​pcs vlazni maramcinja za bebinja
HIPP Soft&Pure Влажни марамчиња, 3х48 марамчиња
247,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055773C
favorite_border

Опис на производот

HIPP Soft&Pure Нежни и чисти влажни марамчиња 

 • Најдобра толеранција на кожа
 • Од првиот ден од животот
 • Најдоброто за бебешката кожа
 • Најдобра компатибилност со кожата
 • Благодарение на иновативната сунгереста структура, HiPP влажните марамчиња чистат особено нежно и се погодни за кожата
 • Со 99,9% вода, 0% парфем и рН неутрални за кожата
 • Дерматолошки потврдено
 • 100% растителни влакна
 • Марамчињата и лосионот се без микропластика
 • Пакување кое може >90% да се рециклира, со капаче, за да се спречи сушење на марамчињата
 • Соодветни за нега на чувствителна кожа и кожа склона кон дерматит
 • За нежно чистење на лицето, рацете и газето
 • Го минимизира ризикот од алергија
 • Без парфем, без етерични масла, без сапун, без бои, без силикони, без суровини од животинско потекло
 • Само за надворешна употреба
 • Едноставно затворање, секое марамче се извлекува поединечно
 • Пакувањето содржи пластика
 • Искористените марамчиња да се исфрлат во корпа за отпадоци

Пакување: 3 пакетчиња по 48 марамчиња.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се