INNventa Nattokinn, 30 капсули

INNventa NATTOKINN oralen fibrinolitik
INNventa Nattokinn, 30 капсули
1.778,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052190C
favorite_border

Опис на производот

  • Прв природен орален фибринолитик
  • Разградува крвни тромби и блокира слепување на тромбоцити
  • Намалува степен на атеросклероза и крвен притисок
  • Го штити нервниот систем
  • Безбеден за употреба, без несакани ефекти

Nattokinn® од INNventa Pharm содржи фибринолитичен ензим натокиназа NSK-SD® и фолна киселина.

Докажано е дека натокиназа ефикасно ги раствора крвните тромби, спречува создавање наслаги на ѕидовите од крвните садови и натрупување тромбоцити, со што обезбедува оптимален крвоток во телото.

Nattokinn® има одличен безбедносен профил и природно го стимулира разложувањето на крвните тромби, без несакани ефекти (крварење).

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Активни состојки:

  • Натокиназа NSK-SD® 20.000 FU/г 100 мг (екстракт од ферментирана соја)
  • Фолна киселина (калциум-Л-метилфолат) 200 мкг

Употреба: 1-2 капсули дневно со 200 мл вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се